ET
Search

Meie ajakiri

MEIE LUGU

„Sofia, 38-aastane, maakooli õpetaja

Minu elumuutus – suurest linnast maakohta.
 
Millest sai kõik alguse? Ma olen alati elanud suurtes linnades ja see on mulle alati meeldinud. Suur hulk kultuurisündmusi käe-jala ulatuses, linnaelu sagimine, rütmikas elustiil. Aga pärast emaks saamist sain kiiresti aru mõnedest asjadest: et mu lastel polnud piisavalt mänguruumi, et minu rõdu hakkas jääma liiga väikeseks kõikidele nendele lilledele, mis mulle meeldisid... Tundsin puudust loodusest, tundsin puudust värskest õhust.

Ja ühel päeval kuulsin uudist, et see väike linnakene otsib järgmise aasta alguseks õpetajat. Ja nõnda ma pakkusin ennast.

Kuidas sinu elu nüüd välja näeb? Meil on suur maja, mis on ümbritsetud nii suure aiaga, et oleme kaalunud võimalust võtta kaks või kolm lammast, kes muru korras hoiaks. Mulle meeldib õpetajatöö täpselt sama palju siin, kui see meeldis mulle varem. Minu pere elu on muutunud täielikult: minu lapsed pole enam peaaegu kunagi haiged ja me oleme taasavastanud looduses elamise rõõmud, rõõmu, mida tunned, olles ümbritsetud puudest ja lilledest.
 
Nõuanded? Kui sa oled alati linnas elanud, ei ole lihtne astuda seda otsustavat sammu ja minna elama maakohta. Me leppisime kokku, et proovime ühe aasta, ja kui see ei meeldi meile, siis läheme tagasi linna. Nüüd imestame, kuidas meil õnnestus elada nii pikka aega keset betooni ja õhusaastet. Meie elukvaliteet on nii palju parem siin ja linn, kus tunda rõõmu kõikidest pakutavatest kultuurisündmustest, on ainult pooletunnise autosõidu kaugusel. Minu jaoks on elu maal olnud uskumatult kosutav.

Meie uudised

MEIE AJAKIRI