ET
Search

Meie ajakiri

MEIE LUGU

Digitaalne võõrutuskuur: uskumatu aga tõsi

Me teame kõike detox'i kohta. Kasulik sinu kehale, kasulik sinu meelele, miks see ei peaks sulle meeldima?
 
Aga digitaalne võõrutus? See kõlab absurdsena — peaaegu võimatu: Kust isegi alustada?
 
Aga enne kui ma jätkan, lase mul paari sõnaga kirjeldada minu digitaalseid harjumusi: tavaliselt ma ei lähe internetti enne 6.30 hommikul, aga hommikul tööle minnes veedan umbes tund aega sotsiaalvõrgustiku postitusi lugedes; seejärel, oma kella 10-se pausi ajal loen ma säutsusid. Lõuna ajal, kui mulle tundub et minu värvikirev salat näeks Instagramis uhke välja, postitan sellest pildi; ja seejärel, tee joomise ajal loen ma oma e-kirjasid. Kui ma õhtul koju sõidan, loen oma nutitelefoniga uudiseid erinevatelt veebilehtedelt ja kui ma lõpuks olen koju jõudnud, veedan umbes kolm tundi internetis. Kas see teeb minust digitaalse sõltlase?
 
Digitaalse võõrutuse läbimine tähendab internetist eemalolemist ja enam mitte suure osa oma päevast Facebookis veetmist. Kas peaksin ka nurka viskama oma nutika pedomeetri, kui lähen jooksma? Või minu nutikahvli, mis jälgib, kui kiiresti ma söön? Aga mul on neid vaja!
 
Loe raamatut, mitte tahvelarvutit? Muidugi, miks ka mitte? Oot, kuidas ma selle sisse lülitan?
 
Tänapäeval tundub, et digitaalsest maailmast eemalolek on praktiliselt võimatu — sageli tekitab see tunde, nagu oleks uks maailma siis suletud. Irooniline on see, et sa saad alustada oma digitaalset võõrutust ... laadides oma telefoni alla paar äppi, mis blokeerivad sotsiaalmeedia teated.
Ka sellised väikesed asjad, nagu äratuskella ostmine, aitavad vältida telefoni haaramist hommikul äratuse maha võtmiseks.
 
Seejärel, pärast digitaalsest maailmast eemalolekut tuleb sulle meelde, miks tasub inimestega kohtuda, kellegagi näost näkku rääkida, kogeda niiöelda reaalset elu...
 
See idee meeldib mulle. Võib-olla ma isegi proovin seda.

#võõrutuskuur

#keha

#vaim

#digi


Meie uudised

MEIE AJAKIRI